ETIKA ON RUN 2022 – „Inkluze je…“

Ústav lékařské etiky MU v Brně a spolek Úsměvy vás srdečně zvou na 4.ročník běhu ETIKA ON RUN – běhu Univerzitním campusem mezi sochami významných českých a slovenských moderních sochařů – běhu ve prospěch lidí s Downovým syndromem a jejich rodin.

V NEDĚLI 24. DUBNA 2022     9.30-13.30

Tato akce odkazující na SVĚTOVÝ DEN DOWNOVA SYNDROMU (21.3.2022) A „PONOŽKOVÝ DEN“ (na každou nožku jinou ponožku – symbolická podpora jedinečnosti každého z nás) se koná pod záštitou děkana lékařské fakulty pana prof. MUDr. Martina Repka, Ph.D., který se osobně akce také zúčastní. Závod týmů s kapitány s Downovým syndromem odstartuje ministr zdravotnictví prof. MUDr. Vlastimil Válek, CSc., MBA, EBIR.

Letošní ročník se koná za přítomnosti vynikajícího sportovce, dráhového cyklisty, olympionika a medailisty z mistrovství světa pana Pavla Buráně a s podporou našeho stálého ambasadora, kterým je rovněž vynikající sportovec, Ironman, triatlonista, olympionik a mistr Evropy, pan Filip Ospalý.

Ústav lékařské etiky a okolí, budova A 19 – odkaz na mapu zde. Cesta bude dobře značena od hlavního vchodu Campusu (červená budova).

Na akci je potřeba se předem přihlásit.

Přihlášky pro veřejnost probíhají na stránkách Ústavu etiky

PŘIHLÁŠKY PRO KAPITÁNY S DS ZDE.

ETIKA ON RUN NENÍ JEN BĚH

Je to také živý seminář tolerance, úcty a respektu k ostatním (jak je patrné z mnoha, i velmi blízkých, míst naší planety, jsou to vlastnosti, které je skutečně nutné rozvíjet…). Ale i setkání, kde se můžete vesele bavit s přáteli, kteří věrně zrcadlí vaše vlastní rozpoložení (takoví lidé s Downovým syndromem totiž jsou). Nebo můžete jen popíjet čaj z várnice a jíst jediný pravý etický párek v rohlíku a degustovat cukrářské kreace od dobrovolníků a prohlížet si doprovodnou výstavu „Inkluze je…“

No a můžete si samozřejmě také zaběhat – jako sportovci nebo jen pro dobrý pocit v rodinném, pracovním nebo přátelském týmu nebo v týmu s kapitánem s Downovým syndromem. Letos opět otvíráme 3 kategorie:

  1. běh na 4 km s hromadným startem (i pro týmy) PROFI
  2. rodinný či skupinový běh na 800 m RELAX
  3. běh družstev s kapitány s Downovým syndromem SUPERSTAR

A pak se můžete podívat na vystoupení Taneční skupiny ZUŠ Kuřim, vystoupení mažoretky Zuzky a zazpívat si se studenty z Gymnázia Křenová. A na after party na míru si můžete zatančit na písničky, které jsme si sami vybrali (součást registrace).

Bližší program celé akce naleznete zde

ETIKA ON RUN 2020

ETIKA ON RUN 2019

ETIKA ON RUN 2018