Kurz FIE základní II

FEUERSTEINOVA METODA INSTRUMENTÁLNÍHO OBOHACOVÁNÍ – ZÁKLADNÍ II

Specializovaný kurz, který opět povede paní Mgr. Kamila Štindlová z organizace Cogito, se bude konat v prostorách spolku Úsměvy, Nerudova 7. Kurz proběhne ve třech blocích, a sice ve dnech 30.4.-2.5.2022, 28.-30.5.2022 a 11.-13.6.2022, celkově v rozsahu 80 výukových hodin. 

Cena kurzu je 11 000 Kč, členové spolku budou mít zvýhodněné podmínky.

Metodu vytvořil Reuven Feuerstein, profesor psychologie, který odmítl přijmout zjednodušující pojetí mentální retardace.  Feuerstein si uvědomil, že genetický i sociální podklad mají velký potenciál, ale nejvíce nás ovlivňují lidé, které jsme potkali. Tuto interakci označoval jako zkušenost zprostředkovaného učení a připisoval jí hlavní roli v procesu vývoje kognitivních funkcí. Feuerstein pracuje s kognitivními funkcemi, ale velmi výrazně také s emocemi, proto je metoda účinná. A že je metoda vhodná pro práci s našimi dětmi a že přináší nemalé úspěchy, dokázal prof. Feuerstein sám, jelikož se mu později narodil vnuk s DS, na kterém samozřejmě svou metodu aplikoval. A také na spoustě jiných dětí s DS.

Účastníci, kteří mají vážný zájem, mohou vyplnit závaznou přihlášku zde na tomto odkazu a následně obdrží fakturu s pokyny k platbě. Přihláška je platná až po zaplacení kurzovného.