Online setkání: student/ka PedF MU a dítě s DS

Foto: Jiří Kottas, 2019

Současná doba nám zkomplikovala vzájemná setkávání a změnila způsob trávení volného času. Po domluvě s pedagogy z katedry speciální pedagogiky PedF Masarykovy v Brně jsme se rozhodli nabídnout možnost online propojení našich rodin a současných studentů speciální pedagogiky.

Jak to funguje?

  • Vzájemné setkání probíhá online na některé z platforem (WhatsApp, Messenger, Google Meet, MS Teams, Zoom… podle toho, co Vám funguje či na co jste zvyklí).
  • První setkání se studentem či studentkou je i s rodiči, seznamovací, a postupně se může přejít k samostatnému setkání jen s dítětem. Záleží, jak je dítě staré a schopné vydržet u obrazovky, také třeba na nápaditosti studenta/studentky 😊
  • Můžou si povídat, studentka může něco vyprávět, pouštět na obrazovku podle zájmů dítěte, zatančit si spolu u obrazovky, být kamarádem/kamarádkou. Nebo se můžete domluvit na procvičování něčeho potřebného – řeč, barvy, čísla, čtení, psaní. Také se můžete dohodnout na procvičování pracovních listů ze školy, ze školky – ty, které jsou na online vhodné. Studentky jsou kreativní a určitě přijdou i s vlastními nápady.

Přihláška ZDE

Dotazy směřujte na:
Karla Trusková, tel. 724 244 954 nebo email: karla@usmevy.cz