Taneční a pohybová terapie pro mladší děti s DS – podzim 2021

Zveme Vás a Vaše děti na ukázkovou lekci taneční a pohybové terapie pro děti mladšího školního věku v úterý 31. srpna od 16,30 do 17,30h v prostorách spolku Úsměvy. Taneční terapie pořádá organizace Proty boty, sekce Cyranovy boty. Proty boty již mají s taneční a pohybovou terapií v našem spolku předchozí zkušenost.  Zájemcům o pravidelné lekce taneční terapie nabízíme zapojení do projektu „Pomáháme tancem“, který zahrnuje 12 lekcí taneční a pohybové terapie pro mladší školní děti od 21.9. do 14.12. 2021 pro malou skupinu 4-8 dětí. Lekce budou probíhat v Úsměvech každé úterý 16,30 – 17,30h

Náplní lekcí jsou kreativní pohybové a taneční hry, básničky s pohybem, prožitková taneční improvizace se zadaným tématem, rytmická cvičení, cvičení na propojení pohybu s hudbou, pohyb s psychomotorickými pomůckami (šátky, obruče, padák apod.). Výstupem projektu je vytvoření taneční choreografie prezentované rodičům. Děti se díky taneční terapii učí vnímat svoje tělo a vyjadřovat se prostřednictvím pohybu. Rozvíjí svoje motorické, ale i psychosociální dovednosti jako je spolupráce, empatie, kreativita, soustředění, paměť, prostorová představivost a uvolnění tělesného i duševního napětí.

Kurzovné: 600 Kč/12 lekcí

Projekt Pomáháme tancem se uskutečňuje za finanční podpory Statutárního města Brna a kurzovné je částečně dotováno.

Přihlásit se na zkušební lekci 31.8. můžete zde ve formuláři.  Lektorka Jitka Mozorová Vám ráda odpoví na Vaše otázky ohledně terapie na emailu tanec@protyboty.cz nebo na telefonu: 739 472 387.