Galerie akcí

Aktuální dění sledujte prosím na Facebookové stránce „Spolek Úsměvy“.

Vzájemné povídání u vína a motivační chvilku u svíček připravila pro rodiče a další rodinné příslušníky 3.listopadu 2018 Jitka Vrbková.

Hudebník Jan Kyncl pracuje se školáky během jejich pravidelného setkání, za účasti asistentů - studentů speciální pedagogiky MUNI, říjen 2018.

23. října 2018 proběhlo setkání odborníků, rodičů i laické veřejnosti. Na programu byla přednáška o školském zákoně, diskuze a divadlo Zeď. Touto akcí jsme se zapojili do celorepublikového Týdne pro inkluzi, který pravidelně pořádá Rytmus-od klienta k občanovi o.p.s. Projekt "Brno o inkluzi" vznikl pod záštitou primátora statutárního města Brna Ing. Petra Vokřála.

Hudebně-pohybový projekt autorů a herců, z nichž někteří mají navíc (chromozom… tedy Downův syndrom). Inscenace Zeď vznikla jako projekt specifického výzkumu Divadelní fakulty JAMU, ve spolupráci se spolkem Úsměvy. Premiéra 23. září 2018.

Pravidelné setkávání rodin s nejmenšími dětmi na Nerudově.

12. května 2018 na Ibsence schválila členská schůze změnu výboru spolku, následovala prezentace organizace AGAPO - agentura pro podporované zaměstnávání.

14. října 2017 se s námí vydali na cestu kolem světa studenti z různých zemí světa, kteří nyní studují na Masarykově univerzitě v Brně v rámci programu Erasmus .

V rámci festivalu „FEST- IN: Postiženi uměním“ v brněnském Divadle Barka se odehrálo i představení Divadla ALDENTE, které vzniklo ve spolupráci s Úsměvy a nese název „Kdopak by se DS bál?“ Po něm následovalo autorské čtení Milana Kosmáka, autora s Downovým syndromem. Říjen 2017.

Sobotní setkání 15.10. 2016 - „Dovádějte s dětmi!“. Prohlídka nově zrekonstruované zahrady na Ibsenově ul.

Divadelní představení Who am I? nazkoušelo s herci s Downovým syndromem Divadlo ALDENTE. Projekt vznikl jako specifický výzkum Divadelní fakulty JAMU v Brně. Premiéra se odehrála v brněnském alternativním prostoru Artbar Druhý Pád v neděli 17. září 2017.

V pátek 3. 6. 2016 za účasti Úsměvů

V rámci desátého výročí světového dne DS pořádaly Úsměvy na špilberských kopcích oslavu, které se zúčastnilo na dvě stě lidí. Akce nesla název Kdopak by se DS bál? a uskutečnila se 21.3.2015.

Generálka představení "Maminko jsi důležitá jako šraňky v tunelu" dne 11.5.2014 v Divadle Barka

Střihavková - Šedý - Kosmák s další Divadelní představení ke dni matekz textů autorů s Down syndomem. 11. května 2014, Divadlo Barka

Předvánoční setkání na Ibsence s divadelním představením divadla Aldente, bojovou pohádku o těhotenství, porodu a péči o miminko \"Honzík a Klárka hlídají miminko\" Motto: Mít bráchu je bomba, věř mi! Někdy pravda řve trochu ... Obrň se dvojími dveřmi a seš v pohodě hochu! Po pohádce se rozdávala mikulášská nadílka.

Představení fotografií a vystoupení dětí pro sdružení v pondělí 20. května.

Tato výstava vznikla v rámci mezinárodní spolupráce zemí Visegradské čtyřky u příležitosti letošního Světového dne Downova syndromu. 20 obrazů vernisáže bylo pořízeno ve městech Visegradské čtyřky (V4): v Budapešti, v Nyíregyháze (Maďarsko), Košicích (Slovensko), Brně (Česká republika), Wroclawi (Polsko). Cílem sdružení Down Egyesület je prostřednictvím této výstavy sblížit většinovou společnost s handicapovanými lidmi - nejen ve Visegradské čtyřce, ale i v ostatních státech, protože lidé s Downovým syndromem žijí všude. Podpořme je po celý jejich život. Naše mezinárodní spolupráce vznikla za podpory \"Visegrad Fund\" v roce 2013.

Velký rytířský turnaj na koních, který se konal 21.4.2013 v jezdeckém areálu Panská Lícha

Mikulášská nadílka 6.12.2012 na Ibsence

Dětský den s Úsměvy v Hostěnicích Sice nám průběžně poprchalo, ale nám to nevadilo. 10.6.2012

Den Downova syndromu - Výlet do Mariánského údolí 24.3.2012